Instagram Yorum Engeli Kaldırma [ÇÖZÜLDÜ]

Instagram Yorum Engeli Kaldırma [ÇÖZÜLDÜ] 6

Instagram’da çok aktif olan ancak kişisel hesabındaki etkileşim sayısı düşük olan kullanıcıların sıkça yaşadığı yorum yapma engeli platform tarafından otomatik olarak gelmektedir. Bir dakika içerisinde 10 yorumdan fazla yorum yapıldığında Instagram platformu spam tehlikesi gördüğünden yorum engeli getirebiliyor.

Instagram’da yapılan yorumlar kullanıcılar tarafından platforma şikayet edilebildiğinden küfür, nefret ve hakaret içerikli yorumlar şikayet aldığında platform tarafından hesabınıza yorum engeli getirilebiliyor.

Instagram’da yapılan paylaşımlara yorum yapamıyorsanız bunun iki sebebi olabilir. Yapılan paylaşım yoruma kapalı olabilir yada Instagram yorum engeli almış olabilirsiniz. Peki Instagram yorum engeli nasıl kaldırılır?

Instagram’da çok sık yorum yapıyorsanız ve bu sebeple yorum engeli aldıysanız kısa süre içerisinde hesabınızın yorum engeli kaldırılacaktır. Yorum yapmak istediğinizde çıkan hata mesajından platforma ticket gönderebilir ve daha kısa sürede yorum engelinin kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

Instagram’da paylaşımlara yaptığınız küfür, nefret ve hakaret içerikli yorumlar platforma şikayet edildiğinde platform tarafından ortalama olarak 2 hafta yorum engeli alabilirsiniz. Bu süre daha önce yorum engeli alıp almadığınıza bağlı olarak değişmektedir.

Sizden gelenler: Instagram’da neden yorum yapamıyorum? Instagram yorum bölümü çalışmıyor sebebi nedir? Instagram yorum hatası neden kaynaklanıyor?

Instagram hakkındaki sorularınızı bize Soru Cevap platformundan iletebilirsiniz.