Silinen Instagram Hesabı Geri Alınır mı? [KESİN ÇÖZÜM]

Silinen Instagram Hesabı Geri Alınır mı? [KESİN ÇÖZÜM] 6

Instagram silinen hesap nasıl geri alınır? Instagram ve diğer sosyal medya kullanıcıların büyük bir kısmı dönem dönem hesaplarını silmek isteyebiliyor. Yine hesabının silme işlemini başlatan bu kullanıcılar bir süre sonra pişman oluyor. Sırf bu yüzden dünya devi sosyal medya şirketleri hesap silme işlemlerinde kullanıcılar tekrar düşünsün diye silme işleminden sonra iptal edilebilecek bir süre belirliyor.

Silinen Instagram Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Instagram hesap silme iptali için geçerli süre dolduğunda hesabınızı geri almanız için başvuru yapmanız gerekiyor. Şimdiden söyleyelim kalıcı olarak silinen Instagram hesabını geri almak için hesabı yanlışlıkla sildiğinizi belirtmenizde yarar var.

Silinen Instagram hesabını geri alma işlemi için aşağıdaki adımları takip edin.

  • İlk olarak aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Instagram’da silinen yada dondurulan hesabınız için başvuru yapmanız gerekiyor.
  • https://help.instagram.com/contact/1652567838289083
  • Bağlantıya tıkladığınızda karşınıza silinen Instagram hesabını geri alma formu gelecektir. Sırası ile aşağıdaki şekilde formu doldurun.

– Hayır

– Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız

– Instagram Kullanıcı Adınız

– E-posta adresiniz

– Hangi ülkeden yazıyorsunuz?

  • Bilgileri doldurduktan sonra gönder butonu basın. Bu işlem sonunda Instagram’da kapattığınız hesabı geri almak için başvuru yapmış oluyorsunuz.

Kısa bir süre sonra belirtmiş olduğunuz mail adresine Instagram Team tarafıdan bir mail gelecektir. Bu mailde tarafınıza sayısal bir kod gönderilecektir. Gelen kodu el yazınız ile bir A4 kağıda yazıp kağıdı tutuğunuz ve yüzünüzde göründüğü bir resim çekip gelen maili yanıtlayın. Kodu bir kağıda yazıp fotoğraf uygulamaları ile eski bir resminize ekleyip gönderirseniz silinen Instagram hesabınızı kesinlikle geri alamazsınız.

Silinen Instagram hesabınızı geri almak için gerekli adımları tamamladınız artık tek yapmanız gereken platformdan hesabınızın açıldığına dair bir mail beklemek olacak. Hesabınızın açılmadığına dair bir mesaj alırsanız aynı formu yeniden doldurup platforma gönderin. Israrcı davranmak etki edebiliyor.