SPONSORLU REKLAM NEDİR? SPONSORLU REKLAM VERME

SPONSORLU REKLAM NEDİR? SPONSORLU REKLAM VERME 6
SPONSORLU REKLAM NEDİR? SPONSORLU REKLAM VERME 7

SPONSORLU REKLAM NEDİR? SPONSORLU REKLAM VERME

Sponsorlu reklam nedir ve nasıl açılır? Sponsorlu reklamların markalara sağladığı avantajlar neler? Sponsorlu reklam ile satışı artırmak, bilinirlik sağlamak mümkün mü?

Sponsorlu Reklam Nedir?

Sponsorlu reklamlar, Facebook ve Instagram’da yayınlanan reklam çalışmalarıdır. Sosyal medya reklamları olarak da adlandırılan sponsorlu reklam, Facebook ve Instagram’da karşımıza çıkan reklamlardır. Haber Akışı kısmında, sağ ve sol sütunlarda çıkan reklamlar markaların yaptıkları sponsorlu reklamlardır. Belirli bir bütçe karşılığında belirlenen hedefteki kullanıcılara gösterilen bu reklamlarla markanıza değer katabilirsiniz.

Facebook Sponsorlu Reklam
Facebook Sponsorlu Reklam

Facebook Sponsorlu Reklam Verme

Facebook sponsorlu reklam vermek için Power Editor kullanmanız ya da Facebook’tan reklam yayınlamanız gerekiyor. Daha detaylı çalışmak ve profesyonel reklam kampanyaları için Power Editor kullanmanız tavsiye edilir. Hem reklamı yayınlarken daha detaylı çalışabilir hem de reklam performansını daha detaylı ölçümleyebilirsiniz. Reklamınızın etkili olmasını ve doğru şekilde açılmasını istiyorsanız sosyal medya reklam uzmanından yardım almalısınız. Bunun için Facebook reklamları hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Bizimle iletişime geçmeniz yeterli!

Instagram Sponsorlu Reklam
Instagram Sponsorlu Reklam

Instagram Sponsorlu Reklam Verme

Instagram reklamları Facebook’a bağlıdır ve aynı reklam panelinden reklamınızı yayınlayabilirsiniz. Instagram reklamları ile hem stories kısmında hem de ana sayfada reklamınız yayınlanabilir. Ayrıca reklamınız görsel veya video şeklinde de olabilir. Instagram reklam modellerine tıklayarak, Instagram reklamları hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sponsorlu Reklamların Avantajları Neler?

  • Sponsorlu reklamlar diğer reklam modellerine oranla daha düşük maliyetlidir. Çok düşük bir bütçeyle bile etkileşim alabilirsiniz.
  • Sponsorlu reklamların detaylı hedef kitle seçim özelliği vardır. Bu sayede reklamınızı görmesini istediğiniz kitlenin yaşını, cinsiyetini, ilgi alanlarını, demografik özelliklerini, konumunu belirleyebilirsiniz.
  • Hem görsel hem de video reklam yayınlama seçeneği sunar.
  • Farklı alt modelleri olduğu için reklamınızın görüleceği yere göre seçim yapabilirsiniz. Örneğin; Instagram hikayeler kısmında reklamınızı yayınlayabilirsiniz.
  • Konuma göre hedefleme yapabilirsiniz. Bu sayede gereksiz yere bütçe harcamamış, sadece hizmet verdiğiniz bölgedeki kullanıcılara ulaşabilirsiniz. Örneğin sadece İstanbul şehrinin Üsküdar ilçesinde ürün ya da hizmet satıyorsanız bu bölgede yaşayan ya da o bölgede konum bildiren kullanıcılar reklamınızı görür. Bu sayede reklam hedefinizi daraltmış ve bütçede tasarruf etmiş olursunuz.